Вы не зашли.
Мене цікавлять сайти з новинами на тему космосу, тільки більш точні та з академічними джерелами, будь ласка.
Неактивен
Є сайт, на якому сам іноді читаю новини на тему космосу - https://ostannipodii.com/c/nauka_ta_tekhnika/kosmos/. Зустрічаються дуже цікаві статті якраз з посиланнями на університети, НАСА та інші організації. Мені сподобалися новини про утворення нейтронної зірки, про загадки темної матерії, можливість виникнення мультивсесвіту та інше.
Неактивен
У меня только один вариант проверенный магазин https://st-market.com.ua/kalyany-kaya-glass. Покупал в нем кальян от известного производителя, увидел комфортные цены, плюс стоит отдать должное тому факту, что кальяны и товары к нему всегда в наличии, а это быстрая доставка 100%.
Неактивен
Астрономи зафіксували найбільший космічний вибух за всю історію спостережень
Група астрономів визначила найбільший космічний вибух із тих, що коли-небудь спостерігалися.
Дослідники із Саутгемптонського університету в Англії стверджують, що вибух, відомий як AT2021lwx, удесятеро яскравіший за будь-яку відому зірку, що вибухнула, або наднову, і втричі яскравіший за спалах, що відбувається, коли зірка поглинається надмасивною чорною дірою (подія приливного руйнування).
"Ми натрапили на це явище випадково, оскільки воно було відзначено нашим пошуковим алгоритмом, коли ми шукали тип наднової", - сказав провідний автор дослідження, науковий співробітник Саутгемптонського університету Філіп Вайзман. "Більшість наднових і приливних руйнувань тривають лише кілька місяців, перш ніж згаснути. Щоб щось було яскравим протягом двох із гаком років, це відразу було дуже незвично".
AT2021lwx, за яким все ще ведеться спостереження, знаходиться на відстані майже 8 мільярдів світлових років від нас. Вчені вважають, що це результат того, що величезна хмара переважно водневого газу або пилу була жорстоко поглинена надмасивною чорною дірою. Хоча в минулому були зареєстровані більш яскраві космічні вибухи, вони тривали в рази менше часу та виділяли набагато менше енергії, що означає, що нічого подібного раніше не спостерігалося.
"Дізнавшись відстань до об'єкта й те, наскільки яскравим він здається нам, можна розрахувати яскравість об'єкта в його джерелі", - сказав співавтор дослідження, професор астрофізики Саутгемптонського університету Себастьян Хьоніг. "Щойно ми виконали ці розрахунки, ми зрозуміли, що це надзвичайно яскравий об'єкт".
Єдині об'єкти у Всесвіті, такі яскраві, як AT2021lwx, є квазарами, які являють собою надмасивні чорні діри, що випромінюють велику кількість енергії під час живлення газом у центрах галактик.
"У квазара ми бачимо, як яскравість мерехтить вгору й вниз із плином часу", - пояснив співавтор дослідження, астроном Саутгемптонського університету Марк Салліван. "Але за десятиліття не було виявлено AT2021lwx, а потім він раптом з'являється з яскравістю найяскравіших об'єктів у Всесвіті, що є безпрецедентним".
Висновки дослідників були опубліковані в п'ятницю в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
"Завдяки новим об'єктам... які з'являться в найближчі кілька років, ми сподіваємося виявити більше подібних подій та дізнатися про них більше", - сказав провідний автор дослідження Вайзман. "Може виявитися, що ці події, хоча і вкрай рідкісні, та настільки енергійні, що вони є ключовими процесами в тому, як центри галактик змінюються з часом".
Отредактированно aandriyl (15/05/2023 21:36:28)
Неактивен