Україна / Запоріжжя
Відмінність від класичної моделі полягає в тому, що плуг підключається до валу відбору потужності, а не обертається за рахунок тягового руху, завдяки своїй особливості, його можна використовувати при роботі на складних ділянках поля.
З відмінностей від звичайного плуга також варто відзначити, що конструкція плуга дозволяє розміщувати від 2 до 4 лемешів, що забезпечує більш високу в порівнянні зі звичайним плугом продуктивність Роторним плугом зручно обробляти цілинні, густо порослі чагарником землі. Земля, що відкидається лемешами роторного плуга, краще подрібнена і перемішана, що є перевагою при обробці деяких видів ґрунтів.
Якість оранки, що забезпечується таким плугом, виявляється дуже високою. Глибина оранки може досягати до 23 сантиметрів, що, на думку більшості агрономів, вважається максимальною допустимою глибиною – глибша оранка піднімала б на поверхню неродючі шари ґрунту і заривала родючі на глибину, а отже, замість користі завдавала б шкоди.
Роторний плуг нерідко використовується для оранки рисових полів, а для цього, як відомо, підходить далеко не будь-який грунтообробний агрегат. Існують агрегати, що мають розширений діапазон застосування, і поєднують у собі функції роторного плуга з функціями картоплекопувача та ґрунтофрези Під час роботи трактора або мотоблока зі звичайним плугом, момент його двигуна, що крутиться, перетворюється в тягове зусилля на гаку машини. У роторному момент, що крутиться, використовується безпосередньо, роблячи робочі частини обертовими.
Web адреса: Orteh.com.ua/