Україна / Запоріжжя
Щоб грунт був родючим і могла принести багатий урожай, її необхідно підгодовувати. Найбільш корисним добривом є тверда органічна маса – компост, гній, торф та ін. Однак для внесення твердої органіки в грунт, на великих площах землі, без спеціального пристрою, що розкидає не обійтися. Для вирішення цього завдання, можна купити розкидач добрива. Його ще називають – Гноєрозкидач органічних добрив ПРТ-12, через частині використання в цілях транспортування і поширення гною.
Агрегат є причіпним механізмом, а в дію приводиться двигуном трактора, до якого приєднаний. Сільгосптехніка, здатна експлуатувати розкидач мінеральних добрив, може бути різною, починаючи від тракторів 70х років і закінчуючи машинами останніх поколінь.
Можливості причіпного розкидача
Не дивлячись на те, що Гноєрозкидач органічних добрив ПРТ-12 здатний взаємодіяти із великою технікою, трактор усе ж повинен мати певну потужністю. Якщо купити розкидач добрива, то для нього буде потрібно трактор з мінімальною тягової силою – 1.4. Найбільш підходящим транспортом для використання розкидачі вважаються трактор марки Т-150 і К-700.
Причіп здатний розкидати пухкі консистенції на ширину до 8 м. При повному завантаженні, лафет спустошується через 4 – 8 км, в залежності від швидкості роботи вивантажного валу, яка може змінюватися. Швидкість руху, при поверхневому внесенні добрива в грунт, становить від 10 до 30 км / ч. В такому режимі, розкидач мінеральних добрив здатний збагатити грунт 20 – 60 тоннами твердих добрив.
Також розкидач добрив корисний для транспортування інших сільськогосподарських пухких і сипучих матеріалів: силос, лушпиння, чорнозем і т. д.
Як працює агрегат?
Механізм кузова складається з двох частин – самосвальной (другорядної) і основний.Для рівномірного розподілу консистенції по поверхні, розкидач органічних добрив подає масу з другорядного відсіку в основний. Подача проводитися шляхом перекидання самосвальной частини в бік основної, на якій розташовуються подають лопаті. Добриво під своєю вагою прагне в бік головного відсіку, де лопаті на ланцюгової передачі масу переміщують у бік розкидає барабана.
І ланцюг з лопатями, і розкидає пристрій, приводяться в рух ВВП, який живиться від трактора. Таким чином, розкидач добрив здійснює свою функцію. Варто відзначити, що швидкість обертання шнека регулюється зміною шестерні, з більшою на меншу або навпаки.
Розкидачі (Гноєрозкидачі) ПРТ, РОУ, МВУ, РММ, РМД та інші розкидачі органічних та мінеральниї добрив. Крім усього, зручності додає наявна гальмівна система і блокування передніх поворотних коліс причепа. Фіксація передньої парі шасі дозволяє точніше здійснювати задній хід, тому з такою технікою зможе впоратися навіть початківець водій трактора.
Характеристики
Для того щоб купити розкидач добрива, необхідно знаті його характеристики. Це дозволить розрахувати продуктивність і окупність агрегату. Переважати гноєрозкидач 3.7 т, при цьому його завантаження може досягати до 11 т. Проте обсяг кузова 8.5 м3 дає можливість завантажувати трохи більше розрахункового ваги, що впливає на знос деталей. Тому робити завантаження вище бортів не рекомендується.
Щоб утримувати розкидач органічних добрив, в закритій від погодніх умов середовищі, потрібно просторий гараж, адже розмір причепа становить 2.7 м у висоту, 2.5 м в ширину і 7.1 м в довжину. А обслуговувати розкидач добрив, може всього 1 людина.
Web адреса: Orteh.com.ua/